Urnik jutranje Sadhane

Plesni studio Intakt
Vsaka prva sobota v mesecu od 5.00 do 7.30
Prihod do 4.50, prispevek za prostor 3 €.

Studio Prosapia (Celovška 111)
Sadhana s Petro Smrtnik ob torkih od 4.30 do 7.00
Prijave do ponedeljka do 15h s sms na 031 377 232.

Studio Ekongkar (Litostrojska 4)
Japa Sadhana s Anastasio Preložnik ob četrtkih od 5.00 do 7.30
prijave do srede do 16h s sms na 041 822 616.

Jog Vita (Šentiljska cesta 37a)
Sadhana z Majo Lešnik, ob nedeljah ob 6.00

Priprava na sadhano

Vstanemo zgodaj zjutraj pred vzhodom sonca. Že v postelji opravimo kratke vaje prebujanja. Ne pozabimo popiti 1–2 kozarca vode. Stuširamo se z mrzlo vodo, ki poživi cirkulacijo v telesu in nas prebudi. Oblečemo čista, sveža, oblačila iz naravnega materiala svetlih barv. Za sadhano je najboljša barva oblačil bela.
Med sadhano imejmo glavo pokrito z naravnim bombažnim pokrivalom svetle barve (po možnosti bela ruta, šal, turban, kapa) in z lasmi spetimi na vrhu glave. Lasje usmerjajo dotok sončne energije v telesni sistem.

Dve in polurno trajanje sadhane je določeno z zakonom karme: Kar daš, prejmeš desetkrat povrnjeno. Torej če si odločen desetino dneva posvetiti razvoju svoje višje zavestnosti v življenju, se ti ta energija tekom celega dneva obilno vrača.
Sadhana se v naši tradiciji  začne z pesnitvijo Jap Ji, po tem izvajamo krijo, meditacijo in pojemo mantre.

Priprava in prevod Hermina Merc

Glasilo društva

Preberite zadnjo številko glasila ali preglejte predhodne številke v arhivu glasil.